Proste triki w makijażu

Malowanie linii na powiecie wielu kobietom sprawia trudność. Nie każdy w końcu ma taką precyzję w ruchu, ale wszystko jest do wypracowania! Kropki bądź kreski przyjdą Ci na ratunek! Dla kogoś może się to wydawać absurdalne, ale są osoby, dla których rysowanie linii na papierze to zadanie dość ciężkie, a co dopiero pociągnięcie precyzyjnej linki na powiece. Nie denerwuj się, po prostu narysuj drobne kropki lub kreski przy pomocy eyelinera na linii rzęs i połącz je ze sobą. To proste zgadza się?


Makijaż to coś więcej niż nakładanie różu lub cienia do powiek. Nawet jeśli zastosujesz neutralny odcień, będzie wyglądał nienaturalnie i nie na miejscu, chyba że odpowiednio się go połączy. Kluczem do naturalnie wyglądającego makijażu jest opanowanie sztuki mieszania. Makijaż, który nie jest dobrze zmieszany, może wyglądać całkiem komicznie. Obejrzyj filmiki o makijażu i tutoriale na youtube i zainwestuj w kilka dobrych pędzli, aby zacząć odpowiednio wykonywać makijaż. Istotną kwestią jest też odpowiednia aplikacja szminki na usta. Po nałożeniu szminki, wyrównaj zewnętrzną stronę ust korektorem. Użyj drobnej szczotki, aby wyrównać zewnętrzne wargi. Nie uwierzysz, jak mocno podkreśli to Twoje usta.

Naucz się siebie malować korzystając z indywidualnego kursu – http://nauka.xprojekt.co.pl

Najlepszy sposób na wybór odcienia bazy polega na aplikacji odrobiny bazy za pomocą palców i zmiksowaniu jej na linii szczęki lub dekoltu. Jeśli kolor będzie się pokrywać z odcieniem skóry w tych miejscach, to znaczy, że baza jest dobrze przygotowania. Zawsze dobrze mieszaj produkt, na twarzy, szyi i na odsłoniętej części klatki piersiowej, aby kolory pasowały, jeśli twoje dłonie są ciemne, możesz również dodać trochę na ręce.

Brwi w makijażu są wyjątkowo ważnym tematem. Podkreślając brwi konturówką, lepiej uważać, aby Twoje ruchy były precyzyjne a również lekkie. Uczyni to, że twoje brwi będą wyglądać wyjątkowo naturalnie. Posiadasz kłopot z opadającymi powiekami? Żeby unieść linię powiek, zastosuj zakreślacza zaraz nad łukiem brwi. To nie tylko pięknie zaznaczy twoje brwi, jednak dodatkowo będzie miało duży wpływ na wygląd całej twojej twarzy.

Zdjęcia tworzone z pasją – http://fotomama.wroclaw.pl/. Zamów sesję zdjęciową!

Zamiast wyrzucać do kosza szczoteczki do rzęs, w sytuacji gdy skończy się tusz, możesz wyczyścić i zmienić przeznaczenie tych szczoteczek! Możesz wykorzystać ich jako pędzelka do brwi, nawet aplikując odrobinę barwnika przed nałożeniem na brwi. Masz możliwość także spryskać lakierem do fryzur i wykorzystywać ich do szczotkowania brwi!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s